Certyfikaty

rzetelna firma

 

sklepolandia

 

 

 

Producenci

Paczkomaty InPost

Paczkomaty InPost

Jaka klawiatura na androida?

W dobie telefonów bez klawiatur sam fakt pisania wiadomości niektórym wydaje się niezrozumiały. Wielu starszym osobom wydaje się to nienaturalne w przypadku braku klawisza. Oczywistym jest jednak, że znaleziono dla tego rozwiązanie. Systemowe klawiatury wyświetlające się na ekranach smartfonów są niemal tak wygodne, jak tradycyjne klawiatury. Istnieje jednak wiele ich wariantów i możliwości wprowadzania tekstów. Który jest najlepszy?

klawiatura qwerty na androida

Klawiatura numeryczna.

To opcja polegająca na wyświetlaniu klawiatury podobnej do tej w tradycyjnych telefonach. Można używać jej w trybie klasycznym, tzn. poszczególne litery wybierać za pomocą odpowiedniej ilości kliknięć, lub także za pomocą słownika T9, który poprzez jednorazowe naciśnięcie cyfry odpowiadającej literze dopasowuje nam całe wyrazy. Jest to rozwiązanie skierowane do użytkowników przyzwyczajonych do tradycyjnego układu klawiszy w telefonie.

Klawiatura QWERTY

Wyświetlana klawiatura to klawiatura wzorowana na klawiaturach komputerowych. Ma dokładnie takie same metody wypisywania wielkich i małych liter, a znaki specjalne zwykle wprowadza się poprzez przytrzymanie poszczególnych klawiszy i wybór ich z rozwiniętej listy. W tej opcji klawiatury możemy również zastosować metodę słownika podpowiadającego nam wyrazy. To opcja, która najbardziej przypada osobom dużo piszącym na telefonie. Można używać jej zarówno na wyświetlaczu o orientacji pionowej, jak i w poziomej, co ułatwia jej stosowanie użytkownikom z dużymi dłońmi, ale wielkość ekranu naszego smartfona stanowi tu podstawowe ograniczenie.

Swipe! Czyli przeciagnij!

Ostatnio popularne stało się stosowanie klawiatury qwerty z opcją przeciągania lub rysowania po przyciskach. Dzięki temu oszczędzamy czas, a pisanie staje się o wiele szybsze. Poprzez przesuwanie jednym palcem po klawiaturze od znaku do znaku system podpowiada nam kolejne wyrazy, które zatwierdzamy dodatkowym kliknięciem. To sposób prosty i wygodny, zwłaszcza, że telefon zapamiętuje najczęściej używane wyrazy, dzięki czemu łatwiej z niego korzystać. Przy odrobinie wprawy jest to bardzo wydajny sposób pisania tekstu. O ile inne opisane tu opcje zwykle sa wbudowane w nowoczesny telefon, to swype już niekoniecznie. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać bezpłatnie Swype ze sklepu Google Play.

Mów do telefonu!

Kiedy pracujesz lub masz zajęte ręce możesz także... nagrać SMSa! Specjalna funkcja przetwarzania mowy odsłuchuje komunikaty i zapisuje je za pomocą znaków w telefonie. Opcja ta ma zdolność uczenia się i dostosowywania do sposobu mówienia i głosu właściciela telefonu, dzięki temu z czasem stosuje się ją co raz wygodniej, a telefon rozpoznaje wypowiadane słowa niemal bezbłędnie.

SŁUCHAWKI GRATIS!!

Polecamy

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Kontakt


 
  • ODBIÓR / SPRZEDAŻ
 
  • Godziny otwarcia:
    • Pon-Pt 10-17  
    • Sob 10-14


NA MIEJSCU AKCEPTUJEMY
GOTÓWKĘ ORAZ KARTY PŁATNICZE

  • Sprzedaż hurtowa
 

RATY


Bezpieczne zakupy

 

opineo

 

opineo

 

Sklep internetowy oparty na oprogramowaniu Shoper

Do góry

 

Jesteśmy obecni na ShopMania - Zakupy online

Sklep internetowy Shoper.pl